Освітні втрати — це прогалини у знаннях і навичках, які виникають в учнівства під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків.
Освітні втрати можуть виникати з різних — як індивідуальних, так і системних — причин. Серед них: здоров’я, війна, пандемія, надзвичайні ситуації природного характеру.
Значний вплив також накладається на освітні втрати, зумовлені у 2020—2021 роках пандемією COVID-19. Окрім безпосередньої зупинки освітнього процесу, що мав місце у всій країні після 24 лютого 2022 року, а також обмежень дистанційного навчання, на виникнення освітніх втрат можуть впливати також інші чинники:
бойові дії та окупація;
повітряні тривоги;
виїзд учнівства за кордон;
переїзд у межах України;
відключення електроенергії;
З метою подолання прогалин в знаннях учнів, які виникли та поглибились у зв’язку з порушенням освітнього процесу через пандемію COVID-19 і повномасштабне російське вторгнення в Україну, учні можуть самостійно опрацьовувати ресурси, де вчителі пояснюють теми шкільної програми:
- -курс “Лайфхаки з української мови. Підготовка до ЗНО” на платформі EdEra теж має тести, допоміжні матеріали та інтерактивні конспекти;
- -тренажер із правопису української мови пропонує різні вправи для закріплення та перевірки тем;
- онлайн-курс “Історія України в історіях” від EdEra пропонує добірку відео, подкастів, текстів та тестів;
- безплатний курс “Ізі ЗНО” допоможе вчити англійську за мемами, серіалами та фільмами;
- ресурс Englishpage містить безплатні онлайн-уроки граматики, вправи із читання, письма та аудіо;
- онлайн-курс “Автостопом по біології” має конспекти та тестові завдання;
- YouTube-канал вчителя фізики Павла Віктора, де зібрано 45 відеоуроків із докладними поясненнями та прикладами розв’язання задач.
Немає коментарів:
Дописати коментар